Актуальні проблеми досягнення здорового способу життя у післявоєнний час

Особливостями курортного етапу лікування/відновлення здоров'я у людей з післястресовими станами є можливість формування (чи відновлення) здорового способу життя – тобто режимів харчування, фізичної активності та, що особливо важливо, соціальної адаптації, тобто відновлення особистісного та соціального статусу, підвищення стресостійкості, розвиток здібностей до самореалізації тощо. До варіантів соціальної адаптації відносять і спілкування з тими, хто вже досить ефективно відновлюється, а також можливості освоєння нових хобі чи повернення до тих, що вже їх мала людина до потрапляння у важку стресову ситуацію. Адже саме курортний етап при ПТСР має до 80 % ефективності профілактики тяжкого розвитку таких станів у людей в післявоєнний період.
Остапенко В. В. Актуальні проблеми досягнення здорового способу життя у післявоєнний час / В. В. Остапенко; наук. кер. Т. В. Стрікаленко // Проблеми формування здорового способу життя у молоді : зб. матеріалів XV Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених та студентів з міжнародною участю, Одеса 6-8 жовт. 2022 р. / Одес. нац. технол. ун-т. – Одеса, 2022. – С. 39.
адаптація, психологічна підтримка, відновлення здоров'я, післявоєнний період, фізична активність, режим харчування