У статті розглянуто стан здоров’я студентської молоді. Вивчено самооцінку стану здоров’я студентів І курсу. За результатами опитування зроблено висновок, що студенти І курсу значно переоцінюють стан власного здоров’я. Визначено реальне становище рівня фізичного здоров’я за шкалою експрес-оцінки Г. Л. Апанасенко. Дослідження показало, що 64.1% першокурсників мають рівень здоров’я низький та нижче середнього. Результати досліджень засвідчують необхідність формування адекватної самооцінки стану фізичного здоров’я студентів, усвідомлення потреби і мотивів підтримки і поліпшення здоров’я. Визначено біологічний вік студентів. Біологічний вік юнаків перевищує паспортний на 17,7, у дівчат - на 17,3 роки. Таким чином, темпи старіння студентів різко прискорені. Проведений порівняльний аналіз паспортного віку з біологічним, а також вивчено мотивацію студентської молоді до здоров’язбереження.
Сергєєва Т. П. Суб’єктивні показники стану здоров’я як мотивація студентів до здоров’язбереження / Т. П. Сергєєва, С. В. Халайджі // Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання : зб. наук. пр. ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., Краматорськ, 18–19 квіт. 2017 р. / Донбас. держ. машинобуд. акад. – Краматорськ, 2017. – С. 28–37 : табл., рис. – Бібліогр.: 13 назв.
самооцінка, фізичне здоров’я, біологічний вік, мотивація, здоров'язбереження