Біотехнологія отримання молочної кислоти та її солей на основі вторинних продуктів переробки зерна

ОДАХТ
Дисертація на здобуття ученого ступеня кандидата технічних наук за фахом 03.00.20 - біотехнологія. Дисертація присвячена розробці біотехнології отримання молочної кислоти і її солей. У дисертаційній роботі проведена порівняльна оцінка кислотоутворюючої активності 15 штамів молочнокислих бактерій. Встановлено умови їхнього культивування на середовищах різного походження. На основі аналізу хімічного складу зернових мучок показано можливість застосування їх у якості вуглеводного субстрату для біосинтезу молочної кислоти лактобацилами. Показано доцільність використання суміші ячмінної та пшеничної мучок, яка є більш збалансованою за сахарами та вітамінами група В, порівняно з вихідними мучками. Вивчено процес ферментативної біоконверсії полісахаридів крохмалю зернових мучок та їх сумішей власними ферментними системами та амілазами : амілосубтиліном Г10Х, амілоризином П10Х та ячмінним солодом. Досліджено динаміку накопичення лактату кальцію і клітин молочнокислих бактерій на ферментолізатах зернових мучок. Розроблене й оптимізоване живильне середовище для молочнокислих бактерій на основі ферментолізатів зернових мучок. Проведено промислову апробацію розроблених технологій на “Одеському підприємстві по виробництву бактерійних препаратів”.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 03.00.20 - биотехнология. Диссертация посвящена разработке биотехнологии получения молочной кислоты и ее солей микробиологическим синтезом на основе вторичных продуктов переработки зерновых - мучек (пшеничной, ячменной, овсяной). Основными задачами работы были - подбор культуры молочнокислых бактерий - усиленных продуцентов молочной кислоты; разработка режимов ферментативного гидролиза зерновых мучек с использованием собственных ферментных систем; разработка на основе полученных гидролизатов среды для биосинтеза молочной кислоты; изучение особенностей культивирования молочнокислых бактерий на новых питательных средах; разработка технологических основ получения лактатов; создание биологически-активной добавки на основе лактатов; изучение технологических основ применения лактата кальция в хлебопечении. В диссертационной работе проведена сравнительная оценка кислотообразующей способности 15 штаммов молочнокислых бактерий. Установлены условия их культивирования на средах различного происхождения. Исследованы кинетические закономерности процесса ферментации и установлена математическая модель зависимости биосинтетической активности культур от концентрации глюкозы.
Thesis on competition of a scientific degree of the candidate of engineering science in a specialty 03.00.20 - biotechnology. The thesis is devoted to development of a biotechnology of obtaining of lactic acid and its salts. The evaluation of acid-developing activity of 15 samples of lactic acid bacteria was developed. The conditions of their cultivation in the medium of different origin were determined. The possibility of their application in the form of hydrogenous substrate for biosynthesis of lactic acid by lactobacillus was shown on the basis of chemical content of grain meals. The expediency of the barley and wheat meals using was proved their sugar and vitamin B balancing being better then in yielding meals. The process of enzyme bioconservation of polysaccharides of starch of grain meals and their mixture by there own en- zyme systems and amilases: amilosubtilin DIOX, amilorizin SIOX and barley malt was investigated. The dynamics of calcium lactate and the lactic acid bacteria cells storing over the enzyme-pro- cessed grain meals was investigated. Technological and processing-apparatus schemes of lactic acid, calcium lactates, iron, magnium, zinc production were developed and physical-chemical properties of lactates were investigated. The application of all these products in food industry were investigated. The industrial testing of the developed technologies were conducted at the “Odessa plant of the bacteria products production”.
Дишкантюк, О. В. Біотехнологія отримання молочної кислоти і її солей на основі вторинних продуктів переробки зерна [Текст] : автореф. дис. ... канд. техн. наук : спец. 03.00.20 "Біотехнологія" / Дишкантюк Оксана Володимирівна ; наук. кер. Л. В. Капрельянц ; Одес. держ. акад. харч. технологій. – Одеса : ОДАХТ, 2000. – 17 с.
молочнокислі бактерії, ферментолізати зернових мучок, власні ферментні системи, молочна кислота, лактати, молочнокислые бактерии, ферментолизаты зерновых мучек, собственные ферментные системы, молочная кислота, лактаты, lactic acid bacteria, enzymes for grain meals fermentalization, own enzymes systems, lactic acid, lactates