Однією з головних проблем птахівництва є пошук нових видів нетрадиційної сировини, які зможуть знизити вміст злакових в раціоні птиці. Вони здатні розширити сировинну базу та зменшити вартість комбікормової продукції. Поруч з цим, при виробництві рослинних консервів утворюється велика кількість побічних продуктів, які характеризуються багатим хімічним складом. Томатні вичавки є хорошим джерелом білка, вітамінів і мінералів, але можуть бути обмежені в енергії за рахунок високого вмісту клітковини. Існують різні способи переробки томатних вичавок. Проте ні один не є економічно виправданим, оскільки це досить енерговитратні процеси. Тому ефективним шляхом вирішення проблеми використання побічних продуктів консервного виробництва при виробництві комбікормів є удосконалення технології переробки томатних вичавок в кормові добавки.
Чернега, І. С. Використання побічних продуктів консервної промисловості при виробництві комбікормів / І. С. Чернега // Scientific research priorities: theoretical and practical value : рroc. of the III Intern. scientific and practical conf., Nowy Sącz, (Poland), 27-30 Nov. 2018 / Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University. – Nowy Sącz, 2018. – Vol. 3. – Р. 233–234. – Ref.: 6 tit.
комбікорми, виробництво комбікормів, томатні вичавки, птахівництво