Сучасна мета і завдання навчальної дисципліни "Фізичне виховання" у вищих навчальних закладах освіти визначаються такими напрямками: підтримка соціально-обгрунтованого рівня фізичної підготовленості студентів, протидія негативним факторам, що впливають на здоров'я і навчання, засобами фізичного виховання, вміння самостійно використовувати засоби фізичної культури в праці та відпочинку, формування загальної та професіональної культури, здорового способу життя та ін. Доведено, що успіхів досягає та молодь, яка вміє оптимально поєднувати високий рівень фізичної підготовленості та теоретичних знань у галузі фізичного виховання. Проведено аналіз мотивів занять фізичною культурою і спортом майбутніх фахівців-технологів. Як показують дослідження авторів - існує відповідна залежність між теоретико-методичним і практичним розділами фізичного виховання студентів, де на основі знань формуються вміння і навички, та усвідомлена потреба до систематичних занять фізичними вправами.. Вивчення думки студентів дало можливість визначити актуальні напрямки теоретичної підготовки, які необхідно втілювати в практику фізичного виховання і застосовувати різні форми втілення передачі знань студентам. Одним із пріоритетних напрямків теоретичної та методичної підготовки, який дозволяє вирішити питання підвищення мотивації до занять фізичним вихованням та привернути увагу молоді до здорового способу життя є гігієнічний підхід. У проведеному дослідженні з метою підвищення стійкості організму студентів до негативного впливу деяких чинників оточуючого середовища, покращення стану здоров'я, фізичного розвитку, підвищення працездатності і продовження активного довголіття було використано об'єктивні методи в системі фізичного виховання студентської молоді.
Сергєєва, Т. П. Валеологічний підхід до пізнавальної діяльності майбутніх фахівців-технологів з навчальної дисципліни «Фізичне виховання» / Т. П. Сергєєва, Т. В. Волкова // Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф., Бердянськ, 25–26 квіт. 2018 р. / Бердян. Держ. пед. ун-т. – Бердянськ, 2018. – Ч. 2. – С. 101–104.
фізична підготовленість студентів, фізичне виховання, фізична культура, здоровий спосіб життя, гігієнічні знання, валеологічні знання