Проведено дослідження, об'єктом якого служила маслянка, отримана при виробництві масла методом збивання, ферментний препарат β-галактозидази «Ha-Lactase» фірми «Хр. Хансен» (Дания) і таблетований препарат фірми «Biolabor» (Німеччина). Температурні режими контролювали за загальноприйнятими методиками. Активну кислотність вимірювали за допомогою приладу EzodopH 6011A. Ступінь гідролізу лактози визначали кріоскопічним методом, вимірюючи точку замерзання гідролізованої суміші на кріоскопічному пристрої, який розроблено для проведення даних досліджень.
Шарахматова, Т. Є. Дослідження параметрів гідролізу лактози ферментними препаратами β-галактозидази / Т. Є. Шарахматова, А. А. Трубнікова, О. С. Цупра // Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті: матеріали 84-ї Міжнар. наук. конф. молодих учених, аспірантів і студентів, Київ, 23–24 квіт. 2018 р. / Нац. ун-т харч. технологій. – Київ, 2018. – Ч. 1. – С. 375.
лактоза, гідроліз лактози, ферменти, β-галактозидаза, маслянка, активна кислотність, кріоскопічний пристрій