Застосування компетентнісного підходу для підвищення якості вищої освіти

В умовах зміни освітніх стандартів і впровадження компетентнісного підходу при формуванні навчальних планів виникає необхідність впровадження таких дисциплін, що забезпечать набуття випускниками інтегральних, загальних та спеціальних компетентностей. Необхідно формувати у студентів здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми технічного і технологічного характеру, що характеризуються комплексністю та невизначеністю у виробничих умовах ресторанного господарства. Такий підхід передбачає розуміння предметної області, засвоєння теоретичних основ харчових технологій та надбання практичних навичок професійної діяльності. Інноваційні методи навчання знаходять своє вираження і втілення у нових методиках викладання, спеціально розроблених засобах, системах та інформаційних ресурсах. Перспективним інноваційним методом навчання є інтерактивний метод, як спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, що полягає у створенні комфортних умов навчання, за яких студент відчуває свою успішність та інтелектуальну спроможність, що робить продуктивним сам процес пізнання.
Тележенко, Л. М. Застосування компетентнісного підходу для підвищення якості вищої освіти / Л. М. Тележенко, І. М. Калугіна // Інженерна освіта у сфері харчової і готельної індустрії: виклики сьогодення : тези доп. Міжнар. наук.-метод. конф. до 50-річчя каф. устаткування харчової і готельної індустрії ім. М. І. Беляєва, Харків, 23–24 трав. 2019 р. / Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. – Харків, 2019. – С. 247–248.
вища освіта, якість освіти, компетентнісний підхід, інноваційні методи навчання