Зміст сучасної вищої освіти істотно змінюється, що пов’язано з глибокими і динамічними змінами в основних сферах життєдіяльності внаслідок науково технічного прогресу. У цих умовах повинні змінюватися вимоги до компетентностей вже нинішнього покоління студентів. Очевидно, що формування таких компетентностей малоефективне з використанням лише традиційних методів навчання. На думку авторів статі навчання повинно орієнтуватися на методи проблемного навчання (дослідний, евристичний та інші) на основі підвищення значущості керованої самостійної роботи студентів у навчальному процесі.
Мардар, М. Р. Формування студентом компетентностей за допомогою освітнього інтернет-середовища / М. Р. Мардар, І. А. Устенко, С. Л. Масанський // Інженерна освіта у сфері харчової і готельної індустрії: виклики сьогодення : тези доп. Міжнар. наук.-метод. конф. до 50-річчя каф. устаткування харчової і готельної індустрії ім. М. І. Беляєва, Харків, 23–24 трав. 2019 р. / Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. – Харків, 2019. – С. 231–232.
вища освіта, компетентності, методи навчання